Jaké jsou výhody skupinové práce s klienty?

Eva Kavková

Co vám při práci s klienty vyhovuje více, individuální konzultace nebo práce se skupinou? Moje osobní zkušenost je taková, že na individuálních konzultacích se mohu jako poradkyně naplno věnovat konkrétnímu tématu svého klienta, ale náš rozhovor je limitován mojí a jeho představivostí. Oproti tomu tzv. skupinové poradenství dává mnohem větší prostor k vzájemné inspiraci, neboť víc hlav víc ví. Také je tu větší prostor pro uvědomění si vlastní jedinečnosti díky upřímné a rozvojové zpětné vazbě, která funguje jako katalyzátor ke zvyšování sebedůvěry. A v neposlední řadě – skupinové poradenství šetří váš čas a umožňuje efektivnější dosahování cíle.

Pokud vás zajímá jak na to, srdečně vás zvu na náš nový kurz, který se věnuje výhradně technikám práce se skupinou. Vyzkoušíme si aktivity zaměřené na kariérové poradenství a osobní rozvoj, jako je hledání svých silných stránek či kořenů své pracovní motivace. Budeme se věnovat definování podmínek nezbytných k optimálnímu pracovnímu výkonu či nácviku technik, které nám pomohou konkretizovat naše sny a posunout se k jejich realizaci.
http://www.ekscr.cz/cs/kurz/novinka-skupinov%C3%A9-kari%C3%A9rov%C3%A9-poradenstv%C3%AD

Kurz je určen všem kariérovým poradcům, učitelům, HR specialistům, lidem pracujícím v neformálním vzdělávání a dalším zájemcům o kariérové poradenství a osobní rozvoj.

Těším se na setkání s vámi. Helena Košťálová, kariérová poradkyně a lektorka kurzu

Související témata: