Jak se nezbláznit před Vánocemi? 3 praktické tipy, jak na to!

EKS

Jak vypadá váš typický advent? Také máte dojem, že pro hodinu u vánočního stromečku na Štědrý den je třeba se obětovat a tak zuřivě uklízíte a nakupujete dárky? Míváte pocit absolutního vyčerpání, který zpravidla doprovází pátý plech vanilkových rohlíčků okolo třetí hodiny ráno? Rádi byste letos o Vánocích měli trochu času na sebe, ale nevíte, jak na to? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, přinášíme vám tři praktické tipy „jak se před Vánocemi nezbláznit“.

1. Do vánočních příprav zapojte tzv. „Paretovo pravidlo“

„Paretovo pravidlo“ říká, že pouze 20% našeho úsilí přináší 80% našeho úspěchu. Zamyslete se:

  • Jak všechny ty přípravy nacpat do těch 20%?
  • Co budu dělat ve zbývajícím čase?

2. Řiďte se vlastními hodnotami

Vyberte, které z těchto životních hodnot jsou Vám nejbližší, a podle toho přistupujte k vánočním přípravám:

  • TRPĚLIVOST
  • RACIONALITA
  • KLID

3. Vánoční přípravy berte s humorem

Koneckonců během svátků si alespoň můžete vyzkoušet nové komunikační techniky pro krizové situace v praxi. A když už vůbec nic nezabírá, kupte si nový diář a začněte plánovat dovolenou na zotavenou po svátcích.

Zaujalo vás toto téma? Přijďte načerpat praktické tipy na kurz Jak sladit práci, rodinu a mít čas na sebe nebo vyzkoušejte další kurzy z naší nabídky vzdělávání (nejen) pro ženy.

Hledáte inspiraci na vánoční dárek? Připravili jsme pro vás vánoční dárkové poukazy na kurz dle vlastního výběru! Pro objednání poukazu kontaktujte Lenku PancovouTaké si již nyní můžete objednat knihu Průvodce světem (ne)praktické ženy, ze které jsou ilustrace použité v článku. Vánoce jsou za dveřmi a publikace je zdarma.