Zahajujeme další bezplatné kurzy pro migranty a migrantky v Plzni a Mělníce

Martin Petráš

Po letních prázdninách vás opět zveme na naše kurzy! Vyberte si ze široké nabídky seminářů a praktických cvičení z různých oblastí – od jazykových lekcí pro začátečníky, přes kurzy orientace na trhu práce, až po skupinové aktivity pomáhající při osobním rozvoji. Stejně jako v předchozím období je účast na kurzech v Plzeňském a Středočeském kraji zdarma, navíc s možností hlídání dětí či proplacení jízdenky na lekci.

Jak již víte, začátkem roku jsme rozšířili naše vzdělávací aktivity také o region středních Čech. Na jaře jsme úspěšně zahájili výuku praktické češtiny a lekce orientace na trhu práce v Příbrami a Neratovicích. Nyní přicházíme s dobrou zprávou pro všechny zájemce o naše kurzy z řad migrantů a migrantek, kteří žijí v Mělníce a okolí. V naší nabídce najdou například kurz, kde jim poradíme jak lépe komunikovat v týmu, efektivně plánovat svůj čas nebo dosáhnout toho, co si přejí. Praktické lekce pak pomohou připravit účastníky, kteří hledají zaměstnání, na pracovní pohovor nebo poradí, jak napsat dobrý životopis. Doufáme, že si tato témata najdou co největší počet zájemců.

S podobným očekáváním vstupujeme do nového školního roku i v kraji Plzeňském. Zejména naše jazykové lekce pro začátečníky tam v uplynulém období sklidily obrovský úspěch a pravidelně docházelo k naplnění maximální kapacity naší učebny v Tylově ulici. Na tyto lekce na podzim navazují praktické semináře. V nich nabídneme migrantům a migrantkám, kteří již trochu umí česky, kurzy z oblasti, jako je například hledání práce, zahájení podnikání nebo rozvoj individuálních schopností. Kromě uvedených jednotlivých lekcí otevíráme také intenzivní kurz přípravy na hledání zaměstnání, kde se naučíte vše, co budete potřebovat, abyste si našli dobrou práci.

Více informací o kurzech najdete pod jednotlivými odkazy níže.

Jste z Mělníka nebo jeho okolí a sháníte práci? Prohlédněte si letáček kliknutím na obrázek vlevo.
Jste z okolí Mělníka a chcete se dozvědět, jak komunikovat ve společnosti, jaké jsou vaše silné stránky, nebo se naučit dobře prezentovat na veřejnosti? Prohlédněte si letáček kliknutím na obrázek vpravo.
 

Jste z okolí Plzně a nejste spokojeni ve své stávající práci? Nevíte, jaké má váš zaměstnavatel povinnosti? Chcete začít podnikat? Prohlédněte si letáček kliknutím na obrázek vlevo.
Jste z okolí Plzně a hledáte dobře placenou práci? Prohlédněte si letáček kliknutím na obrázek vpravo.

Těšíme se na setkání s Vámi na některém z našich podzimních kurzů!

 

Kurzy jsou součástí projektů „Máte šanci zapojit se“ a „Na cestě do práce“, které jsou financovány z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.