Víte, kudy chodíte každý den do práce? Vyzkoušeli jsme netradiční prohlídku Prahou!

Markéta Cudlínová

Jak moc se místa, kudy denně procházíme, dokážou se západem slunce změnit? A jak často nevnímáme to, co je kolem nás? Rozhodli jsme se vyzkoušet netradiční prohlídku Prahou a jako průvodce si vybrali Karima, který zájemcům zasvěceně přibližuje život lidí na ulici, mezi které sám dlouho patřil. A jak to celé probíhalo? 

 

Život na ulici je tvrdá škola

Prohlídku jsme pojali jako takový teambuilding a s Karimem a jeho kolegou v zácviku Emilem jsme se sešli jeden květnový podvečer před Hlavním nádražím. Park před budovou se během jejich vyprávění rázem proměnil v bájný les „šervůd“, který má ovšem s tím z příběhu o Robinu Hoodovi společného jen málo. Život na ulici je totiž pěkně tvrdá škola a „pražští robinové“ berou bohatým i chudým bez rozdílu. Během prohlídky s námi Karim i Emil velmi otevřeně sdíleli své zkušenosti s životem na ulici a o tom, že oba jsou „profíci“ a vědí, jak své publikum zaujmout, vypovídají i naše dojmy po skončení prohlídky.

Nejvíce mě zaujalo...

Helena: vstřícný a otevřený přístup našich průvodců a jejich komunikace s publikem na úrovni velmi pokročilých lektorských dovedností

Martin: poutavé vyprávění, které udrželo moji pozornost od začátku do konce

Lenka: osobnost našich průvodců, jak dokážou uplatňovat svoje talenty a komunikovat s různorodými lidmi

Překvapilo mě, že...

Helena: zas až tak dobře neznám místa, která denně procházím:) Uvědomila jsem si, jak si mohou být zdánlivě vzdálené světy překvapivě blízké.

Martin: pražská zákoutí skrývají taková tajemství

Lenka: čtyři hodiny s průvodci utekly tak rychleJ

Prohlídku bych doporučil/a...

Helena: každému, kdo chce zažít Prahu trochu jinak, protože uvidí svět z jiného úhly pohledu a možná se stane k mnoha věcem vnímavější

Martin: každému, kdo si myslí, že dobře zná místa, kudy chodí do práce