Přihlaste se do dalšího cyklu programu „Změňte to!“

Martin Petráš

V polovině dubna zahájíme již třetí cyklus vzdělávacího programu, který má cizincům a cizinkám žijícím v Praze pomoci získat kvalitní zaměstnání. Znáte-li tedy někoho takového, komu se nedaří sehnat práci nebo neví, jak na to, neváhejte a předejte mu na nás kontakt. Právě teď je vhodná doba pro přihlášení.

Kurz „Změňte to“ odpovídá svoji nabídkou na složitou situaci, ve které se nacházejí mnohdy i vzdělaní migranti a migrantky s mnohaletou praxí v zemi původu, kdy se jim po příchodu do České republiky nedaří získat odpovídající pracovní pozici. Tým zkušených lektorek se s účastníky zaměřuje na otázku volby vhodného způsobu vyhledávání pracovních nabídek, psaní životopisu a motivačního dopisu, problematiku pracovně-právní legislativy, nacvičuje pracovní pohovor a výběrové řízení. Součástí jsou také lekce českého jazyka. Kromě praktických lekcí ve skupině kurz zahrnuje i individuální poradenství, které umožňuje konzultaci konkrétních možností každého účastníka či účastnice.
Od února 2013 zároveň běží druhý cyklus programu, o jehož začátku jsme vás již informovali. Očekáváme, že jeho účastnice naváží na úspěchy prvních absolventek, kterým se již podařilo nalézt zaměstnání. Rozhovor s některou z nich vám přineseme v jednom z příštích čísel zpravodaje.
Přihlásit do kurzu se můžete u koordinátora projektu Martina Petráše, e-mailem na adresu martin.petras@ekscr.cz nebo telefonicky na čísle 774 454 902, který vám také zodpoví jakýkoliv váš dotaz ohledně obsahu kurzu.

Projekt „Změňte to!“ je financován z Operačního programu Praha – Adaptabilita Evropským sociálním fondem a z rozpočtu hlavního města Prahy.