Pojďme společně vstříc online výuce

Lucie Tvrdíková

Nenadálá situace nás všechny připoutala k monitorům počítačů a telefonů intenzivněji, než kdy dřív, a postavila před většinu z nás nové výzvy. I nás v EKS tento online vichr rozkýval v pohodlných a vysezených důlcích. Dalo to trochu přemlouvání sebe samých, ale rozhodli jsme se jít s dobou a být připraveni nejen na případ, že dveře učeben zůstanou ještě dlouho zavřené. Podle skautského hesla „Buď připraven!“ jsme se rozhodli vyzkoušet online výuku společně s ženami z našeho projektu "Nastartujte svoji kariéru".

Jestli se bojíte, co to přinese, nejste v tom sami. I pro nás je to pole neorané. Troufáme si ale tvrdit, že pro vás bude toto seznámení o něco jednodušší než pro nás v EKS. Když je lektor zvyklý na interakci deseti usměvavých tváří osm hodin v kuse, je těžké si představit, jak to přetvořit zajímavě, zábavně a naučně pro seznam jmen, které na lektora koukají z obrazovky počítače. Rovnou vás uklidníme – nikdy vás nebudeme nutit sedět osm hodin u počítače. To nám všem stačí v práci. :-)

Můžete s námi projít kratším kurzem, který bude více informativní, a vy si vyzkoušíte, jak na to. Nebojíme se ale ani něčeho „složitějšího“, tedy rozložení delšího kurzu mezi několik online vstupů. Abychom vám stihli předat všechny důležité informace, a zároveň vás u obrazovek nedrželi celý den, budeme kombinovat virtuální setkávání s lektorem či lektorkou s vaší samostatnou přípravou před a během kurzu.  Podrobnosti k průběhu kurzu budou zveřejněny vždy společně s přihláškou na kurz.

Plánování kurzů je stále ve vývoji, postupně budeme termíny zveřejňovat. Online kurzy budou primárně nabízeny těm, kterým jsme museli kurzy zrušit kvůli nouzovému stavu. Následně je zveřejníme na našich stránkách, v newsletteru, i na našem Facebooku. Proto nás sledujte, ať vám nic neunikne. A pokud se náš pokus osvědčí, rádi bychom podíl online kurzů zachovali i nadále. Budete si tedy moct vybrat, jestli se zúčastníte online kurzu nebo intenzivnějšího osobně.

Děkujeme všem, co se nás v našem velkém kroku rozhodnou podpořit (především velkou účastí na online kurzech :-)). Celé EKS vám a vašim nejbližším přeje hodně zdraví a pevné nervy.

Kurzy a konzultace pro matky na mateřské ve vybraných krajích jsou součástí projektu "Nastartujte svoji kariéru", který je financován z Operačního programu zaměstnanost.