Nová kniha: Průvodce světem (ne)praktické ženy

EKS

Vážené čtenářky, kdy jste naposledy četly knihu, u níž jste na každé druhé straně s úsměvem kývaly hlavou? Knihu, která vás rozesmála, která vás zdravě naštvala, která vám pomohla udělat dlouho odkládané rozhodnutí? Tak takovou knihu jsme v EKS právě vydali. Jmenuje se Průvodce světem (ne)praktické ženy a přímo vyzývá jak ke kreativnímu vyžití, tak hlavně k zamyšlení nad tím, co všechno ženy doma a v práci zvládají, jaké výzvy přijímají, jak se vypořádávají s překážkami, a jak to všechno stíhají. A co všechno v knize najdete a jak ji získat?

Hlavní hrdinkou knihy je čerstvá čtyřicátnice Monika, které na první pohled nic nechybí: 

Zdravé děti, manžel, který ji má stále rád, dobrá práce...A přesto se začíná sama sebe ptát: je tohle všechno, co život nabízí? Dává si proto rok na to, aby objevila, co ještě od života chce. Postupně přichází na to, v čem je dobrá, a při nejbližší příležitosti (která na sebe nenechá dlouho čekat) se rozhoduje konečně se za sebe jednou postavit.

Zjišťuje také, jakou sílu v sobě skrývají i další ženy v jejím okolí. Beáta, která se dvěma puberťáky odešla od žárlivého manžela. Milena, ke které se těsně před důchodem v práci rozhodně nezachovali fér. Zdeňka, která na vlastní pěst převzala rodinnou cukrárnu. Její vlastní máma, která jako pravá socialistická superžena stíhala úplně všechno, ale ztratila sama sebe.

Spousta žen přitom touží po seberealizaci a chce od života víc, než jen věčnou štafetu práce-rodina-domácnost – a náš netradiční Průvodce je určen přesně pro ně. V době, kdy je stále běžné, že ženy na sebe myslí až jako poslední, si tato neotřelá knížka neklade cíl o nic menší, než rozproudit ženské sebevědomí. Protože ženy si zaslouží plnit si své sny – a ani ve čtyřiceti není pozdě, naopak.

Zaujal vás příběh Moniky? 

Objednejte si svůj výtisk Průvodce světem (ne)praktické ženy zde. Publikace je zdarma.

 

 

Vydání Průvodce světem (ne)praktické ženy podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.