Hledáte práci? Chcete uspět ve výběrovém řízení?

Lenka Kolářová

„Nemám žádnou zkušenost s výběrovým řízením v České republice a tohle je pro mě příležitost, jak se připravit na hledání práce.“, říká Omar a Anna dodává: „Chtěla jsem si vyzkoušet, jak probíhá pracovní pohovor a na jaké otázky se mám připravit.“ Omar i Anna se spolu s dalšími třemi desítkami migrantů a migrantek zúčastnili speciálních workshopů, které pro ně v červnu připravila Evropská kontaktní skupina. Tyto kurzy se uskutečnily během „Týdne s EKS“.

Pro zájemce z řad migrantů a migrantek byly připraveny jazykové lekce zaměřené na komunikaci v češtině a tematickou slovní zásobu. Odborné lekce byly zaměřeny na psaní životopisu a motivačního dopisu a nácvik pracovního pohovoru. Všichni účastníci a účastnice kurzů dostali pracovní listy, které se používaly během výuky, a navíc pak tematicky zaměřené materiály k samostudiu. V nich si mohou vyhledat všechny informace k průběhu zaměstnání v České republice. Tyto pracovní listy kombinují informační část s praktickými jazykovými cvičeními, která jsou připravena pro procvičování gramatiky a slovní zásoby. Účast na kurzech i všechny studijní materiály byly migrantům a migrantkám poskytnuty zdarma.

„Týden s EKS“ je jedinečnou příležitostí pro všechny, kdo hledají dobrou práci. Chcete se naučit psát životopis v češtině? Zajímá vás, jak životopis hodnotí zaměstnavatel? Chcete si vyzkoušet přijímací pohovor? Nebo si chcete procvičit komunikaci v češtině? Přihlaste se na naše kurzy. Další „Týden s EKS“ se uskuteční v červenci v týdnu 9. – 13. 7. 2012.

Aktuální informace o kurzech naleznete na našich webových stránkách - ZDE.

Kurzy se uskuteční v rámci projektu V práci otevřeno financovaným Operačním programem Praha - Adaptabilita.

Evropský sociální fond
Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti