EKS otevírá kurzy praktické češtiny pro cizince v Příbrami

Sandra Najmanová

Bezplatné vzdělávací kurzy pro migranty a migrantky žijící v Příbrami otevře Evropská kontaktní skupina již v dubnu. Co kurzy nabídnou? Například možnost zlepšit znalosti českého jazyka, dozvědět se jak hledat práci nebo jak začít podnikat. To vše pod vedením zkušených lektorek a zdarma.

První lekce praktické češtiny proběhne již 8. 4. Kde? V Knihovně Jana Drdy na náměstí T. G. M. od 17.30 hodin. Lektorka Markéta Cudlínová ke kurzům dodává: „Ze zkušenosti vím, že překonat jazykovou bariéru je pro migranty a migrantky velmi těžké. I ti, kteří u nás žijí mnoho let, nemají mezi Čechy moc známých a tudíž ani příležitost mluvit česky. Naše kurzy kromě praktických informací nabízejí možnost češtinu trénovat a zlepšovat. Mnoho našich absolventů také jako velmi přínosné hodnotí příležitost poznat další lidi a navázat nová přátelství.“

Jaká témata nabízíme v našich kurzech? Naučíte se například, jak komunikovat u lékaře na poště nebo se školou nebo školkou, kam chodí vaše dítě. Dozvíte se, jak má vypadat pracovní smlouva, jestli máte nárok na dovolenou a co to je odstupné. Poradíme vám, jak efektivně hledat práci, napsat životopis nebo se připravit na pracovní pohovor. Do kurzu můžete přijít každé pondělí (začínáme 8. 4.) od 17.30 hodin. Nemusíte se hlásit předem.

Hlídání dětí je zajištěno, takže si je bez obav můžete vzít s sebou!
Aktuální nabídku kurzů naleznte na našich webových stránkách http://www.ekscr.cz/. Další informace najdete také na www.vk.com/ekscr.
Pokud se chcete kurzu zúčastnit, kontaktujte Sandru Najmanovou, sandra.najmanova@ekscr.cz, tel: 774 454 561, která Vám ráda poradí.
Přijďte k nám. Těšíme se na Vás!

Kurzy jsou součástí projektu „Na cestě do práce“, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.