Do práce po mateřské

Eva Kavková

Návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené není vždy úplně snadný. S příchodem dítěte se často změní životní priority a původní zaměstnání už pro nás nemusí být to pravé ořechové. Nebo máme po delší pracovní pauze pocit, že nám tak trochu ujel vlak. Co ale v takové situaci dělat? V EKS vám pro podobné situace nabízíme řadu receptů – od osobních konzultací až po kurzy na míru určené ženám, které se vracejí po mateřské do zaměstnání. Výběr je široký – záleží jen na vás.

Ačkoliv se o době strávené doma s dětmi mluví jako o dovolené, všichni dobře víme, že je to pořádná fuška. Zvládnout uvařit oběd, zabalit věci na víkend pro celou rodinu, udělat úkol se starším dítětem, zabavit to mladší – a to vše najednou? Žádný problém. Zkuste si podobnou situaci představit v práci. Jak využijete vše, co umíte a zvládáte levou zadní v pracovním prostředí? Dovednosti jsou to podobné, jenom kontext je jiný. V našem kurzu „Do práce po mateřské“ zjistíte, co všechno jste se naučily při péči o děti, jaké dovednosti využíváte a jak můžete své silné stránky použít v pracovní oblasti.

Řada žen se po návratu z rodičovské již nevrátí do svého původního zaměstnání. Důvody mohou být různé, ale výzva je pro všechny stejná – pracovní pohovor. Velká zkouška pro naše sebevědomí, které se schovává někde v koutě. Není ale třeba mít strach. Pracovní pohovor, jako cokoli jiného, jde natrénovat. Ideální příležitost, jak si to vyzkoušet „na nečisto“, připravit se na záludné dotazy a naučit se prodat vše, co umíme, přináší kurz „Příprava na pohovor od A do Z“.

Ne každému je příjemné „ventilovat“ své starosti před jinými lidmi. Někomu práce ve skupině vyhovuje, protože potřebuje podporu od ostatních, jiný dává přednost intimnějšímu prostředí. Proto v EKS rovněž nabízíme individuální konzultace. Ty jsou vedeny zkušenými lektorkami EKS, které mají praxi i vzdělání v oblasti skupinového a individuálního kariérového poradenství. Ale především mají podobné životní zkušenosti a vědí, jak náročné je dělit svůj čas mezi práci, rodinu a koníčky. Rozhodujete se mezi několika zaměstnáními a nejste si jisté, které by bylo pro vás to pravé? Chcete se dobře připravit na pohovor? Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterou cestu zvolit? Domluvte si osobní konzultaci s lektorkami EKS.