Zveme Vás na nové kurzy v Plzni

Lenka Němcová

V uplynulém roce navštívili naši plzeňskou kancelář desítky migrantů a migrantek, kteří se zúčastnili našich vzdělávacích kurzů. Některé z nich trápila malá znalost češtiny, nedostatek informací o podmínkách zaměstnání v České republice, jiní chtěli zjistit, jak se připravit na přijímací pohovor či jak se to má se zdravotním pojištěním cizincům. Mimo jiné u nás našli pomoc také začínající podnikatelé a podnikatelky, které jsme ve spolupráci s experty proškolili v podnikatelském minimu a poskytli jim konzultace k jejich podnikatelským plánům. A v naší snaze podporovat migranty a migrantky v Plzeňském kraji pokračujeme i v roce 2013!

Přijít do EKS můžete na jazykové kurzy češtiny nebo semináře s pracovně – právní tematikou. Naším cílem je vycházet vstříc vašim potřebám a proto zahajujeme letošní nabídku kurzů velmi aktuálním tématem pro všechny podnikatele (OSVČ), kteří se připravují na odevzdání daňového přiznání. Únorové semináře proto povede náš osvědčený konzultant Tomáš Ryba, který je podnikatelským a daňovým poradcem. Společně se podíváte na povinnosti osob samostatně výdělečně činných a získáte potřebné informace pro úspěšné vyplnění daňového přiznání.
A to není vše. Do roku 2013 jsme přichystali pro Plzeňský kraj novinku – intenzivní kurz pro všechny kvalifikované migranty a migrantky, kteří hledají zaměstnání odpovídající jejich vzdělání a zkušenostem. Na kurzu získáte praktické dovednosti, které využijete při hledání práce nebo na pracovním pohovoru. Dozvíte se, na co si musíte dát pozor při podpisu pracovní smlouvy, jaký je rozdíl mezi dobou určitou a neurčitou nebo jak dlouhá může být zkušební lhůta. Víme, jak důležité jsou zkušenosti a příprava na přijímací pohovor, a proto je součástí kurzu také školení se specialisty, kteří mají zkušenosti s výběrem zaměstnanců. Celé výběrové řízení si prakticky vyzkoušíte a po jeho absolvování dostanete hodnocení svého výkonu. Získáte sebejistotu v komunikaci ve stresových situacích a pak budete moci odjet na pracovní pohovor bez obav. To už je slušná příprava, co myslíte?
V EKS věříme, že migranti a migrantky mají své místo i na českém pracovním trhu a jazyková bariéra by neměla být důvodem, kvůli kterému si nově příchozí nemohou najít dobrou práci. V našem kurzu proto nabízíme také jazykovou přípravu se zkušenou lektorkou češtiny pro cizince, která vám pomůže jazykovou bariéru překonat.
Nezbývá než dodat, že naši plzeňskou kancelář najdete na adrese: Tylova 1, v prvním patře. K cestě do EKS využijte výborného dopravního spojení tramvají, autobusem či trolejbusem na zastávky U Práce, Americká/Klatovská. Pro všechny, kdo mají malé děti, je zajištěno hlídání, takže své děti můžete vzít bez obav s sebou.
Aktuální nabídku kurzů a termíny sledujte na našich webových stránkách http://www.ekscr.cz/. Informace o kurzech naleznete také na http://www.vk.com/eksplzen.
V případě zájmu o další témata neváhejte kontaktovat naši koordinátorku Elenu Zotovou, elena.zotova@ekscr.cz, tel: 774 454 561, která Vám ráda poradí.
Neváhejte a přijďte mezi nás. Těšíme se na Vás!