Vzdělávací program „Změňte to!“ je v plném proudu

Martin Petráš

Kurz „Změňte to“ odpovídá svoji nabídkou na často vyjadřovanou zkušenost, kdy se i vzdělaným migrantům a migrantkám, mnohdy s několikaletou praxí v zemi původu, nedaří ani v Praze získat odpovídající pracovní pozici. Měl by být „podanou rukou“ v neznámém prostředí nebo průvodcem na cestě pohovorů a výběrových řízení. Výukou v EKS prošlo koncem minulého roku 12 migrantek, které chtějí získat kvalifikované zaměstnání.

Jak jste se možná dočetli již v minulém vydání našeho zpravodaje, v současnosti právě dokončuje kurz prvních „dvanáct statečných“, kterým má pomoci najít kvalifikovanou práci. Nyní naše účastnice docházejí na individuální schůzky, kde již konzultují konkrétní možnosti svého budoucího uplatnění. Nastává chvíle, kdy zužitkují získané dovednosti v psaní životopisu, své zkušenosti z nácviku pracovních pohovorů a výběrového řízení, schopnosti najít v záplavě inzerátů tu vhodnou nabídku. Na plné obrátky se také rozjíždí komunikace EKS se zprostředkovateli zaměstnání či možnými zaměstnavateli. Od února 2013 pak nastupuje v pořadí druhá skupina účastníků a účastnic, kterou nejprve čeká série výukových – ale hodně na praxi orientovaných – lekcí, tak jako tomu bylo u první skupiny.
Zároveň již nyní plánujeme třetí cyklus kurzu, a to na období dubna až června letošního roku. Máte-li tedy ve svém okolí někoho, komu by kurz mohl pomoci, nebo máte-li přímo vy zájem se ho zúčastnit, právě teď nastává vhodná doba přihlásit se. Neváhejte a obraťte se na koordinátora projektu Martina Petráše (martin.petras@ekscr.cz, tel: 774 454 902), který vám zodpoví i jakýkoliv váš dotaz ohledně obsahu kurzu.

Projekt „Změňte to!“ je financován z Operačního programu Praha – Adaptabilita Evropským sociálním fondem a z rozpočtu hlavního města Prahy.

Evropský sociální fond
Praha & EU: investujeme do Vaší budoucnosti