Vyzkoušejte náš nový online kurz!

EKS

Že vzdělávání nekončí absolutoriem střední či vysoké školy platí již za neoddiskutovatelný fakt. Jaký přístup ale zvolit, aby byla výuka opravdu efektivní, a existují nějaké triky pro zvýšení zájmu o další vzdělávání mezi dospělými? Nový e-learningový kurz EKS „Manuál pro vzdělávání dospělých“ nabízí praktický návod pro přípravu, nábor i samotnou realizaci vzdělávání. Přináší také tipy z naší lektorské praxe pro zapojení účastníků do výuky a pro práci s různorodou skupinou studentů.

Očekávání lidí a jejich přístup k dalšímu vzdělávání je odlišný. Obecně lze říci, že dospělí se lépe učí, jestliže vidí přínos kurzu pro vlastní praktický život a jsou lektorem do výuky aktivně zapojováni. Stačí si vzpomenout na svoje školní léta. Také jste protestovali, že se nebudete biflovat texty nazpaměť, protože to je stejně k ničemu? Nový kurz krok za krokem provede přípravou kurzů, přinese nápady na obohacení a oživení výuky i tipy pro zmírnění bariér v přístupu ke vzdělání. A co všechno vlastně může být bariérou?

Jak podpořit dospělé v dalším vzdělávání?

Objektivních důvodů, proč se dospělí lidé v ČR málo vzdělávají, je mnoho – zaměstnání, domácnost, rodina, koníčky a v neposlední řadě i finanční náklady na další vzdělávání, to vše hraje důležitou roli. Na základě naší třináctileté praxe se vzděláváním specifických cílových skupin víme, že příčinou mnoha bariér je často nepřizpůsobení nabídky vzdělávání potřebám konkrétní cílové skupiny. A jakou motivaci dále se vzdělávat může mít například matka na rodičovské dovolené, cizinec, či seniorka? Načerpejte inspiraci v krátké video ukázce, další video rozhovory a zajímavé informace najdete v našem kurzu!

Kurz je určen všem pracovníkům ve vzdělávání: učitelům, poradcům, koučům, lektorům i organizátorům kurzů. Suché teorie se ale obávat nemusíte, celý kurz je interaktivní a výklad je prošpikován krátkými cvičeními, praktickými tipy,videi a hravou grafikou. Chcete si kurz vyzkoušet? Stačí jednoduchá registrace! Doufáme, že kromě získání cenných tipů pro vaši praxi, vás bude studium s námi i bavit!
Kurz vznikl v rámci projektu „Inkluzivní principy ve vzdělávání dospělých“ a je hrazen z prostředků Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky.