Kariérové poradenství musí být pestré

Eva Kavková

Náš pracovní svět se v posledních desetiletích radikálně mění. A spolu s charakterem práce se změnilo i naše očekávání. Není už podstatné jen to, kolik peněz vyděláme, ale například i to, zda nás práce baví, motivuje a naplňuje. S tak radikální změnou se musejí vyrovnat nejen samotní zaměstnanci či uchazeči o práci, ale i kariéroví poradci. Na našich kurzech kariérového poradenství se dozvíte, jak na to prakticky.

Doby, kdy se řemeslo předávalo z otce na syna a kdy člověk nastoupil do jedné firmy, ve které pak pracoval po celý život, jsou nenávratně pryč. To co platilo včera, bude zítra dávno zastaralé. Jak by tedy mělo vypadat kariérové poradenství v kontextu rychle se měnícího světa? Světa, který je díky globalizaci, masové komunikaci a rostoucí propojenosti velice pestrý? Jednoduše řečeno, musí být také pestré a novátorské. Což ovšem neznamená, že všechno staré je špatné a že nelze využít nic s toho, s čím kariéroví poradci v minulosti pracovali. Jak ale rozpoznat to, co je stále využitelné od dávno překonaných postupů?

kariérový koučink, kurzy kariérového poradenstvíV našich kariérových kuzech vám poradíme, jak skombinovat to, co leta využívali vaši předchůdci s novými nástroji, které lépe vystihují dnešní hektickou dobu. Dozvíte se také, jak s kariérovým poradenstvím vůbec začít a základní poradenské principy si vyzkoušíte přímo na místě (například při nácviku situace, kdy k vám klient přijde na první konzultaci). Máme pro vás nachystané i zbrusu nové kurzy, ve kterých můžete pustit uzdu své kreativitě a  inspirovat se třeba prvky arteterapie nebo storytellingu. Těšit se můžete např. na tvorbu koláží, improvizační divadlo, hru s asociacemi a symboly a další výtvarné techniky. To vše s naší lektorkou a poradkyní Helena Košťálovou výherkyní historicky první individuální ceny Národního kariérového poradenství.

Související témata: Fotogalerie: