Již brzy – spuštění nového webu a širší nabídka interaktivních kurzů k tomu!

Veronika Zemanová

EKS připravuje na začátek roku 2013 spuštění nových webových stránek. Najdete na nich pestrou nabídku interaktivních kurzů a workshopů z oblasti kariérového poradenství, osobního rozvoje, lektorských dovedností, až po výběr těch správných zaměstnanců pro vaši organizaci. Kurzy si díky novému webu budete moci snadno objednávat. Sledujte proto naše stránky, kde najdete nejen termíny a program jednotlivých kurzů včetně přihlášek, ale také profily lektorek a spoustu dalších informací.

A jaké tedy plánujme kurzy na jaro 2013?

WORKSHOP LEKTORSKÉ DOVEDNOSTI
Workshop je určen všem, kteří chtějí rozvinout své lektorské dovednosti. Začínáme u scénáře a tipů, jak oživit výuku. Podíváme se také na postupy, které pomohou zapojit účastníky a účastnice do výuky. Pomocí metody empatické mapy nahlédneme na potřeby naší cílové skupiny a na to, jak je při přípravě lekce zohlednit. Vyzkoušíme si také několik technik vhodných pro kreativní workshopy a podíváme se, jak zvládat obtížné situace ve výuce a naučíme se jim předcházet. Každý účastník i každá účastnice kurzu si na závěr odnesou zpracované učební plány, které jim usnadní a zjednoduší přípravu vlastních lekcí.

JAK EFEKTIVNĚ PRACOVAT A MÍT ČAS NA SEBE A RODINU ANEB TIME MANAGEMENT IV. GENERACE
Kurz je určen všem, kteří chtějí pracovat, věnovat se sobě i rodině a mají pocit, že to nemohou stihnout, jak by si představovali. Pomocí kreativních technik si určíme, na jaké priority se chceme v blízké budoucnosti zaměřit. Ukážeme si, jak přemýšlet o „čase“, kterého máme všichni stejnou míru. Sestavíme si „kuchařku“ jak efektivně s časem nakládat, jak pozorovat svůj biorytmus a přizpůsobit mu pracovní nasazení a „jak se z toho všeho nezbláznit“. Účastníci a účastnice si osvojí užitečné techniky pro každodenní použití a zjistí, že i když „nestíháme, co bychom chtěli“ můžeme být spokojení.

DO PRÁCE BEZ OBAV
Kurz je určený právě vám, kteří přemýšlíte o změně zaměstnání, vracíte se do práce po rodičovské dovolené nebo stojíte před zásadním životním rozhodnutím. Vyzkoušíme si několik metod, které nám pomohou lépe identifikovat naše silné stránky a dovednosti získané v průběhu celého života a naučíme se je „prodat“. Osvojíme si techniku plánování pomocí SMART cílů, díky které se nám podaří zrealizovat i ty nejsmělejší plány. Také si vypracujeme osobní portfolio, které bude sloužit k naší osobní prezentaci třeba při hledání nového zaměstnání. Kurz využívá prvky mezinárodně certifikovaných metod pro kariérové poradenství a vzdělávání dospělých.

JAK SI VYBRAT KVALITNÍ TÝM
Kurz je určen všem vedoucím pracovníkům a pracovnicím, kteří vybírají zaměstnance nebo spolupracovníky do svých organizací či oddělení. Představíme si ověřené metody, kterými lze při výběrovém pohovoru zjistit co nejvíce informací o kandidátech. Pomocí kreativních a interaktivních technik si sestavíme vlastní profil ideálního kandidáta na pozici do naší organizace. Individuálně vypracujeme scénář pro pohovor, který je šitý na míru našim potřebám. Naučíme se formulovat otevřené zjišťovací otázky a vyzkoušíme si skupinové techniky, které se dají velmi jednoduše využít i pro pohovory do malých organizací. Pří přípravě kurzu jsme vycházeli z dlouholeté zkušenosti EKS s přípravou a realizací přijímacích pohovorů a assessment center.

ASSESSMENT CENTRUM / DEVELOPMENT CENTRUM
Workshop je určen všem, kteří se zabývají kariérovým rozvojem v rámci pracovního poradenství pro klienty nebo při rozvoji vlastních zaměstnanců. Vyzkoušíme si několik technik používaných v Assessment centrech, které umožňují mapovat kompetence klíčové pro úspěšné profesní uplatnění. Ukážeme si, jak můžeme různé techniky upravit na míru konkrétní cílové skupiny. Zažijeme si na vlastní kůži jak roli účastníka AC, tak i hodnotitele a seznámíme se základy objektivního hodnocení a poskytování zpětné vazby.
Pro absolventy kurzu nabízíme rozšiřující workshopy: Jak připravit trénink AC a Hodnotitel AC.

Kde: Evropská kontaktní skupina, Dejvická 28, Praha 6 (metro/tram Hradčanská, Dejvická)
Kdy a jak: termíny najdete již brzy na našem novém webu www.ekscr.cz a facebooku www.facebook.com/ekscr, včetně ceny a formuláře pro přihlášení
Kapacita kurzů: maximálně 10 osob

Věříme, že si z kurzů vyberete a těšíme se na vás!