Hledáte práci?

Martin Petráš

Nedaří se vám najít uplatnění ve svém oboru? Nejste si jisti, jaká práce by vás bavila? Chcete znát své silné stránky? Poradíme vám jak na to! Od října začínáme intenzivní vzdělávací kurz pro nezaměstnané evidované na úřadech práce v Středočeském kraji. Kromě jasné profesní vize si odnesete i komplexní seznam vašich kvalit, včetně konkrétních tipů, jak je prokázat nejen na pracovním pohovoru. Všichni máme potenciál, pojďte jej s námi rozvíjet!

 

Jak bude vzdělávání probíhat

V průběhu devítidenního vzdělávání si pod vedením zkušených lektorek krok po kroku zmapujeme komplexní potenciál své osobnosti. Podíváme se, v kterých situacích nám naše kvality pomáhají a kdy nás naopak mohou brzdit. Zaměříme se také na odhalení vlastních hodnot a nalezení vnitřní motivace, které nám pomohou zvolit to pravé zaměstnání. A v posledním kroku se podíváme, jak své profesní vize dosáhnout. Vyzkoušíme si jednoduché techniky, které nám usnadní další rozhodování, a sestavíme si plán, který bude fungovat!

Přehledný program kurzu naleznete zde.

 

Učíme se nejen ve škole a v práci

Kurz vychází ze švýcarské metody pro uznávání neformálních kompetencí CH-Q. Tato metoda je unikátní právě pro své zaměření na kvality a dovednosti získané v průběhu celého života. Učíme se totiž i mimo školní lavice či v zaměstnání- řadu zkušeností jsme nabrali mimochodem například při péči o děti či volnočasových aktivitách. Na kurzu se společně podíváme na to, jak veškeré naše kvality najít, pojmenovat a využít jak při hledání práce, tak i pro náš další rozvoj.

 

Co si z kurzu odnesete

Všechny podklady z kurzu si odnesete ve formě přehledného portfolia a jasného plánu vašeho dalšího profesního směřování. Navíc si v průběhu kurzu natrénujete pozitivní sebeprezentaci, která je klíčová nejen pro úspěšné zvládnutí pracovního pohovoru. Účastníkům vzdělávání navíc nabízíme také individuální kariérové konzultace, kde se můžeme věnovat tématům spojeným s hledáním práce do hloubky.

 

Kurz je zdarma, účastnit se mohou osoby dlouhodobě nezaměstnané a rodiče dětí do 15 let, s bydlištěm na území Středočeského kraje. Proplácíme hlídání dětí a dopravu.

Přihlásit se můžete zde, případně kontaktujte Martina Petráše, tel.: 774 454 902, e-email: martin.petras@ekscr.cz
 

Kurz je součástí projektu "Hledejme po-volání" (číslo projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_022/0001157), který je podpořen z prostředků EU za pomocí Operačního programu Zaměstnanost.