Díky kurzu jsem znovu našla sebevědomí

Ivana Šindlerová

Během dvou mateřských jsem záhadně poztrácela sebevědomí. A to jsem se celou tu dobu snažila udržovat ve formě a taky částečně pracovat. O to větší radost jsem měla, když jsem své sebevědomí v plné síle po letech zase potkala.

Stalo se to na docela intenzivním kurzu pro ženy vedeném švýcarskou metodou CH-Q. Tento kurz mi vlastně docela změnil život. Nikdy jsem neměla tolik času intenzivně se zabývat jenom sama sebou. Když už člověk nad sebou přemýšlí, spíše hledá své chyby a nedostatky. Neustále se konfrontujeme s něčí nespokojeností, kritikou, vlastní nedostatečností.  Tohle bylo ale něco úplně jiného. Musela jsem se na sebe totiž podívat pozitivně. Devět dní jsem se na sebe koukala očima někoho, kdo mě má rád, váží si mě za to, kým jsem, probírá se mým životem a hledá zážitky, které mě posunuly dál. 

Někde během těch dní jsem se potkala se svým ztraceným sebevědomím. Urovnala jsem si, co je pro mě v životě opravdu důležité, co do budoucna chci a co opravdu ne. Sama jsem si sepsala tabulku mých silných stránek. Bylo jich asi 22! Chápete? Já sama jsem si připustila, že jsem dobrá v desítkách věcí!!! Namalovala jsem si barvami na velký papír svůj dosavadní život. Do myšlenkové mapy jsem si vepsala, které životní hodnoty ctím.  Naplno jsem si uvědomila, že moje současná práce je vlastně úplným opakem toho, co bych chtěla dělat. Byla to první šance po mateřské, tak jsem neváhala. Ale teď už mnohem víc chápu, proč mě to tam štve.   

Byla jsem lektorkám, které byly na naši skupinu dvě, moc vděčná za to, že nemusím o všem mluvit. Mohla jsem s ostatními sdílet jen to, co sama chci. Nebyla to totiž úplná procházka růžovým sadem. Vzpomněla jsem si na nejeden bolestný zážitek. Zároveň jsem ale pochopila, že dost z toho špatného, co se mi v životě stalo, mě vlastně docela posunulo a taky prověřilo. Navíc prostředí ve skupině bylo díky ostatním velmi přátelské a plné pochopení, takže jsem to zvládla. Každá si totiž neseme životem nějaké to trápení.

Zkrátka, přišlo to v pravou chvíli. Momentálně zvažuju, že odejdu z práce a budu hledat něco blíže mých zájmům a taky mých schopnostem. Cítím se tak nějak líp, taková pevná v kramflecích, jak se říká. Mnohem líp se znám a taky se mám trochu víc ráda. Pořád je spousta toho, co bych pro sebe měla dělat, ale tohle mě fakt nakoplo. Takže doporučuju, je to skvělá příležitost se zase po letech potkat se svým sebevědomím a podruhé už ho nepustit.   

Je vám tento příběh povědomý? Chcete si také ujasnit, co v životě chcete a posílit své sebevědomí? Pak využijte příležitosti a přihlašte se do bezplatného kurzu osobního rozvoje, který právě otvíráme! Více příležitostí naleznete na našich webových stránkách: bezplatný kurz osobního rozvoje.                            

 

 

Související témata: